Společné kroužkové turnaje v listopadu

Ve čtvrtek 9.11.2023 se uskutečnily 2 kroužkové turnaje, na které jsme pozvali děti z rosického SVČ.

Turnaj mladších (2011 a mladší) hrálo 6 účastníků, turnaj starších (2010 a starší) hrálo 9 účastníků. Oba turnaje se hrály na 5 kol.

U mladších šlo hlavně o to, aby si vyzkoušeli, jak to chodí na reálných turnajích (Druhé úterý apod.), aby se naučili správně sedat, hlásit výsledky atd. A v případě jejich doprovodu šlo zejména o nácvik zdrženlivosti 😁 Nejlépe si vedl Jan Horák, který soupeřům povolil pouze jednu remízu (když na šachovnici zbyli pouze králové). Společné druhé a třetí místo obsadili Ondřej Kučera a Samuel Masár se 3 body a stejnými pomocnými hodnoceními. Těsně čtvrtý (3 b, ale horší pom. hodnocení) skončil Jakub Ševčík. Páté místo obsadil Štěpán Kos a šesté místo Adam Pokorný. Pořádnou sladkou odměnu obdrželi všichni účastníci.

Starší si zase prověřili svoje reakce ve stresových situacích, například jak obtížné je (ne)dát třítahový mat ve 20 sekundách na nepříliš prázdné šachovnici. A bylo to celkem vyrovnané a dramatické, protože o vítězi rozhodlo až poslední kolo. Díky výhře v posledním kole obsadil 1. místo Jakub Sigmund se 4,5 body. Na druhém místě skončil poražený z posledního kola Richard Láznička (4 b) a třetí místo obsadil Jakub Matoušek (také 4 b). Čtvrtá skončila nejlepší dívka Tereza Vítová (3 b), na dalších místech Marian Kubica (3 b), Šimon Řehák (2,5 b), Jan Jaroslav Uher (2,5 b), Štěpán Frýbort (2 b) a Hynek Horký (1 b). Všichni účastníci také dostali pro doplnění vynaložené energie pěknou sladkou odměnu.

Na závěr zveme všechny šachuchtivé děti ročník 2008 a mladší na Mikulášský turnaj do Ivančic, který ve čtvrtek 30.11.2023 pořádá místní SVČ. Prezence od 15:45, začátek v 16:00.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Aleš Dumek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.